ExtremePortal

Amit eddig nem tudtál a sörhasról

2015. november 26. - Extremeportal

A közhiedelemmel ellentétben a sörhas kialakulásához nem is kell mértéktelen mennyiségű sört inni, sőt, egyáltalán nem kell sört fogyasztani eme kellemetlen jelenség megjelenéséhez a testünkön. Az úgynevezett sörhas kialakulásának elsősorban a hasi zsírlerakódás az oka, ami nemcsak a férfiakat, hanem a gyengébbik nem képviselőit is fenyegeti.

 beer-belly.jpg

fotó: austinprimalfitness.com

A fent említett hasi zsírlerakódás nagy szerepet játszik a szívbetegségek, agyvérzés és sok más korai halálok kialakulásában.

A sörhas kialakulását a népi hiedelemmel ellentétben nem kizárólag a sör fogyasztása okozza, bár tagadhatatlan, hogy a sok sört, illetve egyéb alkoholos italt fogyasztók közt nagy arányban fordulnak elő a pocakos emberek, hiszen az alkohol fogyasztása növeli az étvágyat.

A sörhas kialakulásáért inkább a fruktóz, a mesterséges édesítők és a cukoralkoholok tehetők felelőssé, mert túlzott mértékű bevitelükkel az emésztőrendszerben élő bélbaktériumok másként alkalmazkodnak az életkörülményekhez, ezzel megváltoztatva az anyagcserét.

Az anyagcsere megváltozásának köszönhetően a szervezet elkezdi a fel nem használt cukor átalakítását rövidláncú zsírsavakká, melyeket a hasi zsírszövetben elraktároz. Mivel a szervezet anyagcseréje megvátozik és ezek a zsírsavak elnyomják a jóllakottsági jelzéseket, egyre többet eszünk ahhoz, hogy a jóllakottsági érzés kialakuljon.

További tény, hogy 35 éves kor felett a szervezet tápanyaglebontó folyamatai lassulni kezdenek, így a bevitt tápanyagoktól nehezebben szabadulunk meg. Ezt tovább tetézi a mozgásszegény életmód. Ez ugyanúgy igaz a férfiakra és a nőkre, de míg a férfiakon elsősorban pocak alakul ki, addig a hölgyek jellemzően a comb, csípő és fenék környékén raktározzák el az fölös kalóriákat.

Hogyan védekezhetünk a sörhas kialakulása ellen?

Például az orvostudomány segítségével, ultrahangos zsírbontással. Ez a kényelmesebb választás, hiszen egy ágyon fekve történik, fájdalommentes és nem fárasztó.

A másik lehetőség a mozgás, annak is az aerob fajtája. Ez a mozgásforma sikeresen csökkenti a hasi zsír és a májenzimek mennyiségét, illetve javítják a triglicerid- és inzulinszinteket is. Az aerob típusú mozgásokkal szemben az erőnléti edzések ezeket nem csökkentik, bár az izomtömeget növelik és javítják az általános fizikai állapotot.

A bejegyzés trackback címe:

https://extremeportal.blog.hu/api/trackback/id/tr358115904

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása